Kompletní tabulka

Cenná výhra nad Lokomotivou Vršovice 31:35

Dobrý výkon celého týmu dopomohl k další výhře.

V těměř plné sestavě se jablonečtí v neděli 2.12.2018 vydávali do nafukovací haly blízko fotbalového "Ďolíčku".

Jablonec, namotivován výhrou z minulého týdne nad týmem Sokol Vršovice, se chtěl předvést i na hřišti Lokomotivy Vršovice a již v prvních 6-ti minutách se dostal do vedení 1:4. Poté však zřejmě pod euforií z náskoku začal Jablonec v útoku kupit technické chyby. Přicházel tak o své vedení a soupeř díky tomu vyrovnal a následně vedl ve 14. minutě 8:5. Jablonec v tuto chvíli uklidnil svoji hru a znovu začal vycházet z naučených kombinací, které dokázal přesně proměňovat. Ucelila se i jablonecká obrana podpořena brankářem Novákem, která soupeři dovolila od 14. minuty do konce prvního poločasu vsítit pouze 4 branky. Z dobré obrany Jablonce vycházeli i rychlé protiútoky a z nich jednoduché góly. Stav v poločase 12:16.

V nastolené hře pokračovali hosté i v druhém poločase. Z tohoto důvodu vršovičtí použili osobní obranu proti jabloneckému střelci z dálky Střižíkovi. Ovšem Jablonec to ve střelbě nikterak neomezovalo, jelikož se na hřiště dostal Kubík a na pozici křídla/spojky výborně spolupracoval s dvojicí Kudrhalt, Žáček. Ze spolupráce těchto tří hráčů těžila i pravá strana útoku a to zejména Janata na pravé spojce, který za druhý poločas vsítil celkem 8 branek. Diky těmto zásahům svítilo na tabuli v 16. minutě skóre 21:29. Domacím nezbylo nic jiného, než zrušit svoji osobní obranu. Hra se následně ustálila a Jablonec tak vedl ve 24. minutě 27:33. Poté však začala jablonecké trápit koncovka a neproměňovali vyložené šance. Soupeř těchto zaváhání využíval a stáhl skóre až na rozdíl 2 banek na začátku 30. minuty. Jablonečtí ale na konci zápasu zabrali a vstřelili 2 rychlé branky a tak se již nemuseli  strachovat o výsledek. Konečný stav 31:35.

Jablonecký tým zaslouží uznání za předvedený výkon a to zejména z důvodu zrušených tréninků v uplynulém týdnu, zapřičiněných rekonstrukcí části budovy sportovní haly v ulici Podhorská. Na formě týmu to nebylo příliš znát. Pochvalu si zaslouží opravdu každý z hráčů, ať už na hřišti strávil delší nebo kratší minutáž. Kompaktně působila jak celá obrana řízena Střižíkem tak i tvorba útočných akcí pod taktovkou navrátilce po operaci Kudrhalta.

Sestava a branky: Novák - Janata (10), Střižík (9), Kudrhalt (6), Kubík (2), Blažek (2), Šimek (2), Žáček (1), Svoboda (1), Císař (1), Najman (1), Stamidis, Hassa.