11. TJ Chemička Ústí n. L. 11 281:327 4
12. Loko Louny 11 285:361 3

Kompletní tabulka

Vítězná šňůra pokračuje: Jablonec - Třeboň 34:26

Po dvou výhrách nad týmy z Vršovic hostil Jablonec na své palubovce soupeře z daleké Třeboně.

Z důvodu dohrávacího utkání 10.kola soutěže 2. ligy mladšího dorostu v pátek 7.12.2018 se soupeřem ze Šťáhlav, přijel tým z Třeboně v sobotu 8.12. do Jablonce v nízkém počtu 7 hráčů. Tato skutečnost však nic neměnila na kvalitě soupeře.

Pouze do 10. minuty prvního poločasu se soupeři střidali vedení v zápase. Poté se Jablonec dostal do dvoubrankového náskoku 6:4. Tento náskok se jablonecký tým snažil udržet až do konce poločasu, což se také podařilo. Stojí však za zmínku, že tento náskok mohl být v poločase daleko větší, jelikož se Jablonec dostával do velmi slibných střeleckých pozic. Tyto příležitosti se ale nedařilo dostatečně proměňovat. Naštěstí nedostaky v útoku na druhé straně řešila obrana a to především brankář Nováka, který předváděl po celý zápas perfektní výkon a byl za něj odměňován hlasitým potleskem a skandováním diváků. Stav v poločase 15:13.

Do druhého poločasu Jablonec vstupil již s přesnější muškou a  hned se to odrazilo i na skóre, kdy jablonečtí vedli v 9.minutě 21:16. V této chvíli, jak již bývá v jabloneckých zápasech tradiční, výtáhl soupeř osobní obranu a to hned na dva hráče Jablonce - nejlepšího střelce Střižíka a tvůrce hry Kudrhalta. Jablonečtí jsou již na tuto situaci připraveni. Na hřiště se dostali Kubík s Hassou a ve spolupráci s Janatou a Žáčkem pokračovali v úspěšných útocích na soupeře v počtu 4 proti 4. Obrana se v druhém poločase ještě o jeden stupeň zpevnila a především Hassa svým pitbullím výkonem nepřipouštěl šoupeři šanci. Na hřiště se za pohodlného stavu 30:23 dostali i benjamínci týmu Stamidis a Najman, kteří si postupně zvykají na velkou házenou a tvoří si svoji pozici v týmu. Konečný stav zápasu 34:26.

V posledním zápase podzimní části sezóny předvedl Jablonec zřejmě svůj nejlepší výkon. Brankář Novák převedl opravdu solidní výkon, který je i vyjádřený 50% úspěsností svých zákroků. Svůj střelecký um předváděla především trojice Střižík - Kudrhalt - Janata, ale za zmínku stojí i Hassa a jeho špinavá práce v obraně.

Sestava a branky: Novák - Střižík (12), Janata (7), Kudrhalt (7), Žáček (3), Kubík (2), Hassa (1), Blažek (1), Císař (1), Feigl, Svoboda, Najman, Stamidis, Šimek.

Hodnocení podzimní části sezóny:

Úvodní zápasy mladšího dorostu byly velmi nesmělé a rozpačité. Bylo to zapříčiněno především nezvykem na tvrdost hry a fyzickými rozdíly oproti týmům soupeřů, jejichž sestavy obsahují především hráče ročníků 2002. My máme tyto hráče pouze 3 a tak bojujeme s váhovými a růstovými rozdíly oproti soupeřům. Hlavním naším problémem byla obrana, při které hráči dostatečně nedostupovali soupeře a dostávali jsme tak jednoduché branky z proskoků. Po výrazných rozmluvách do duše hráčů a soustředění se na tento aspekt hry v trénincích se obrana výrazně zlepšila a odměnou za to byli 3 výhry v posledních utkáních. V útoku nám skvěle funguje trojice Střižík - Kudrhalt - Janata, ale trápí nás stělba a rychlý přechod našich křídel. Velký dík si zaslouží jablonečtí fanoušci, kteří se naučili chodit na dorostenecké zápasy a jejich počet dosahuje stejného čísla jako na zápasy mužů. Na závěr bychom chtěli kluky pochválit za výborný kolektiv a přístup k tréninkům.