Kompletní tabulka

Úspěšný vstup do jara pro mladší dorost

Dvě vítězství napomohly mladíkům k posunu na 5. místo tabulky.

TJ Lokomotiva České Budějovice - TJ ELP Jablonec nad Nisou 21:26 (8:13)

Do prvního soutěžního utkání jara nastoupili jablonečtí v početně oslabené sestavě, avšak kvalita byla na jejich straně. Již od počátku utkání byla na mužstvu cítit chuť udělat si oproti soupeři větší gólový náskok. Výborně fungovala obrana, která dovolila soupeři od 15. minuty vstřelit jen 3 branky a díky úspěšným kombinacím v útoku se  tak dorostenci dopracovali k poločasovému skóre 8:13.V druhém poločase již jablonečtí udrželi nastavený náskok a i přes menší střeleckou krizi, v období mezi 47. a 52. minutou, dokráčeli jasné výhře 21:26. Pochvalu za výkon v útoku si zaslouží dvojice Kubík a Najman, která oproti podzimu výrazně zvýšila svoje střelecké choutky a oba zmiňovaní nastřileli soupeři 6 branek. Stálicí ve střelbě je již tradičně Kudrhalt, který vstřelil 9 gólů a mocně nahání prvenství nejlepšího střelce celé soutěže.

Sestava a branky: Novák - Kudrhalt (9), Kubík (6), Najman (6), Hassa (2), Šimek (2), Plíva (1), Svoboda

TJ ELP Jablonec nad Nisou - Lokomotiva Vršovice 34:21 (15:7)

V domácích kulisách nastoupil tým Jablonce proti soupeři z Vršovic, kterému po nešťastné prohře z podzimu měl co vracet. Týmu výborně zafungovala obrana, která byla svou tvrdostí zřejmě velkým překvapením pro domácí fanoušky. Díky vybojovaným míčům se jablonečtí dostávali do rychlých protiútoků, které proměnovali a zvyšovali tak svůj náskok na soupeře. Do druhého poločasu Jablonec vstupoval s náskomem o 7 branek, což trenérům dávalo možnost prostřídat sestavu a vyzkoušet méně zkušené hráče. Do hry se tak přidal Plíva, který proměnil oba své střelecké pokusy z křídla a zasloužil si za ně velké ovace z publika.  Pochvalu za svůj výkon si zaslouží brankář Novák, který výborně podržel svůj tým například vychytaným sedmimetrový hodem soupeře a i následnou dorážku z odraženého míče. V obraně si výborně počínal Šimek, který téměř vymazal ze hry nejlepšího střelce soupeře, křídlo Frühaufa.

Sestava a branky: Novák - Kudrhalt (11), Najman (5), Hassa (5), Kubík (3), Svoboda (3), Šimek (2), Plíva (2), Kuliš (2), Žáček (1), Stamidis

Hodnocení trenérů:

Jsme rádi za tento úspěšný vstup do jara. Zimní příprava v posilovně a společné úterní treninky s družstvem mužů se okamžitě projevily v tvrdosti obrany, která na podzim nebyla zcela ideální. Hráči mají možnost individuálně využívat posilovny v městské hale a tak se u některých členů zvýšil počet tréninků až na čtyři v týdnu. Taková práce a investice času se musí zákonitě ve hře projevit. Doufáme, že se nám nastolený trend podaří udržet a hráči půjdou výkonostně jestě nahoru. Útok týmu postavený na secvičených kombinacích fungoval výborně, ale tým občas zbytečně spěchal do zakončení a nedokázal si časově dostatečně užít držení míče ve svých rukou a vytvořeného náskoku na soupeře.  Děkujeme také fanouškům, kteří si po zimní přestávce opět našli čas k návštěvě házené a potěšili nás vysokým počtem.