12. Sokol Vršovice B 4 91:117 0

Kompletní tabulka

Ústí nad Labem – Handball Jablonec 25:26 (15:17)

Ústí nad Labem  – Handball Jablonec   25:26   (15:17)

Vítězství v Ústí nad Labem Jablonečtí házenkáři zvítězili o jedinou branku ve vyrovnaném střetnutí v Ústí nad Labem. Rozhodující vítěznou branku vstřelil Honza Radosta 30vteřin před koncem utkání.

Dlouholetí soupeři a na druhou stranu kamarádi se potkali ve třetím kole 2.ligy mužů. Zápasy v Ústí jsou vždy vyrovnané a rozhodují malé detaily, tentokrát byli šťastnější hosté z Jablonce. Domácí tým byl posílen před sezónou o 2 hráče z Lovosic a zároveň nastoupili všichni zkušení hráči, naopak jablonečtí přijeli s omlazeným týmem. Ve vyrovnaném utkání byli na začátku lepší hosté, když se na spojkách střelecky dařilo Hánovi a Trejbalovi. Jablonec vedl ve 13. minutě 7:10. Poté se domácím podařilo párkrát překonat jabloneckého golmana Chaloupku, obrana hostí již nebyla tak pevná a domácí srovnali na 10:10. Především bývalý reprezentační rozehrávač Kovář, byl pro jablonecké největším oříškem. Ke konci prvního poločasu se jabloneckým podařilo občas najít nějakou skulinku v obraně Ústí a když se k tomu povedl i rychlý přechod , tak si jablonečtí do poločasu vybojovali dvougólový náskok 15:17. Ve druhém poločase byl průběh stejný, Jablonec sice hned odskočil na 3 branky, ale domácí do 10-té minuty otočili ve svůj prospěch na 21:20. Posledních dvacet minut již byl boj o každý míč, zbytečně se přitvrdilo na obou stranách a začaly padat i červené karty (2:1). V tomto čase po již druhé chycené sedmičce zůstal v brance David Hlinka a ve zbytku utkání přiváděl domácí střelce k zoufalství, přidal další chycenou sedmičku a lapil několik zakončení ze šestky a držel jablonecké stále ve hře. V 57. minutě za stavu 24:24 zakončil trhák Tomáš Hána a zvýšil na 24:25, následně obrana Jablonce opět získala míč a mohl rozhodnout v trháku Patrik Trejbal, bohužel neproměnil a jablonečtí opět museli do obrany. Opět se hostům podařilo získat míč a v čase 59.05 si jablonecký trenér Dědeček vzal time-out. Jablonecká kombinace se povedla a Honza Radosta zvýšil v čase 59.35 na rozhodujících 24:26. V následné euforii ovšem hosté zapomněli trošku bránit a domácí Kabát snížil 10vteřin před koncem na 25:26, následně jablonecký Tomáš Svoboda dostal ještě 2 minuty za zdržování a hosté dohrávali v pěti, sice ještě netakticky přišli o míč v závěru, ale poslední střela ústeckého brankáře přes celé hřiště skončila vysoko nad jabloneckou brankou a hosté mohli začít slavit vítězství.

Sestava a branky : Chaloupka, Hlinka –   Hána 10, Trejbal P. 7, Krčka 3, Jandera 3, Tomáš 1,  Radosta 1, Šatava 1,  Smrček , Preisler, Svoboda T., Střižík

Hodnocení trenéra : navázali jsme na dobrý týmový výkon z minulého utkání s Lounami, bylo to hodně vyrovnané střetnutí a měli jsme díky Davevovi v brance pořád šanci uhrát body, možná se ke konci projevila i trošku lepší fyzička na naší straně, loni jsme tu o branku prohráli, letos o branku vyhráli, vyválčili jsme zpět body za nepovedené utkání s Libercem a teď nás čekají v neděli v městské hale Vršovice, škoda, že to bude muset být bez diváků