11. VŠ Plzeň 9 190:231 3
12. Sokol Vršovice B 9 211:280 3

Kompletní tabulka

Mladší žáci v České Lípě nezklamali

V sobotu 2. října odjelo A-družstvo mladších žáků na další kolo INTERLIGY mladšího žactva do České Lípy, kde v krásné hale odehrálo čtyři utkání.

ELP JABLONEC - 1.HK DVŮR KRÁLOVÉ 21:12(10:10)

V prvním utkání nám byl soupeřem tým Dvora Kralové. Vzhledem k rozlosování celé soutěže to byl první zápas našeho soupeře v celé soutěži, takže jsme nikdo nevěděli, jak soupeř bude hrát. V prvním poločase se nám nedařila obrana a i útočná hra působila poněkud ospale. Ve druhém poločase kluci výrazně zlepšili obranu a zrychlili hru, což nám pomohlo k poměrně jasnému vítězství.

EPL JABLONEC - TJ SLAVOJ DĚČÍN 19:16(8:10)

Dalším soupeřem nam bylo družstvo Děčína. Opět jsme se snažili hrát aktivní obranu 3:3, bohužel se nám dlouho nedařilo ubranit vysokého pivota soupeře, přes kterého byly zakončovány skoro všechny akce, a tak jsme stále prohrávali o dvě až čtyři branky. Za stavu 10:14 v 8.minutě druhého poločasu se ale kluci vyhecovali, obrana začala fungovat na jedničku, Vojta Podzimek konečně našel recept na obranu soupeřova pivota a Vojta Cyhelský předvedl pár výborných zákroků v brance, a náskok soupeře se začal ztenčovat. Do konce utkání jsme soupeři dovolili skórovat pouze dvakrát a to pouze ze sedmimetrových hodů, přidali góly z rychlých protiútoků a povedlo se nám utkání dovést k vítězství.

ELP JABLONEC - HBC JÍČÍN 14:28(8:15)

Do utkání proti Jíčínu se kluci pustili s obrovskou vervou a snahou konečně Jičín porazit. Po celou osobní i dalších pět minut se soupeři drželi na dohled. Bohužel herní kvalita jednotlivých hráčů Jičína, zejména nejlepšího střelce celé soutěže Damiána Skopára, se v dalším průběhu projevila a tak Jičín slavil zasloužené vítězství. Kluci zaslouží pohvalu, rvali se až do konce, ale jasné porážce zabránit nedokázali. Po zápase je mohlo těšit, že se od hráčů i trenérů soupeře dočkali za svůj výkon pochvaly. A mimochodem, nejlepší střelec soutěže zatížil naše konto 17 brankami

ELP JABLONEC - LIBEREC HANDBALL 19:12(13:8)

Posledním utkáním turnaje bylo tradiční derby s Libercem, takže o motivaci bylo postaráno. V úvodu utkání Vojta Cyhelský zavřel bránu, a nedovolil soupeři skórovat ani z těch nejvyloženějších pozic. I přes únavu kluci makali naplno, dobře fungovala obrana, atak se podařilo vybudovat poločasový sedmibrankový náskok, který už kluci ve druhém poločase udrželi

Sestava a branky:

Vojta Cyhelský, Vojta Mariczyn - Vašek Podzimek 3, Standa Svoboda, Adam Černý 5, Pepa Nosek 5, Ivo Viktor 22, Vojta Podzimek 8(1), David Mikulášek 6, Honza Rybák 25(2)

Hodnocení turnaje:

Za celý turnaj kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a snahu. Oba brankáři předváděli spolehlivé výkony. V obraně jsme se snažili praktikovat aktivní obranu 3:3 a musíme říct, že její fungování se lepšilo zápas od zápasu. I díky této obraně se podařilo dát hodně branek z rýchlých útoků. Čeká nás ještě hodně práce, ale kluci ukázali, že se toho nebojí.