9. Česká Lípa 8 172:270 3
10. Mělník 9 201:302 1

Kompletní tabulka

Oslava házené v Jablonci

Jablonec - Sokol Šťáhlavy 31:20 (16:12) Poslední utkání sezóny 2021/22 pro áčko a předtím pro starší dorost, kteří končí svoje ligové soutěže, plná hala diváků na obě utkání , slavnostní nástup s minižáky, velká tombola, utkání mladších žáků v přestávkách obou utkání, spíkr na palubovce, v hledišti na 30 bývalých jabloneckých házenkářů, následné posezení, rozlučka se sezónou, 4 získané body pro domácí a skvělá házená z obou stran, toť ve zkratce, co se událo během této soboty.

Jablonečtí házenkáři pojali poslední utkání soutěže slavnostně, přijel velmi těžký soupeř a již jistý vítěz 2.ligy mužů celek Sokola Šťáhlavy. Jablonečtí prohráli na podzim ve Šťáhlavech 26:18, ale od březnového domácího vítězství nad rezervou Dukly Praha 21:20, jablonecký tým sedmkrát v řadě zvítězil a osmé vítězství přidal po výborném výkonu před zaplněnou domácí halou. Bouřlivá kulisa, ke které výrazně přispěli i fanoušci hostí , jednoznačně hnala domácí tým za vítězstvím. Hosté vstoupili do utkání lépe a hned z prvních 2 střel vedli v Jablonci 0:2. Obrana domácích byla dobře připravena na 2 výborné střelce hostí Nolče a Kesla, jablonečtí ještě více zintenzivnili obranu a v útoku se začali prosazovat střelbou z dálky Hána, Vraný, Trejbal a Dědeček. Výsledek v bouřlivé atmosféře se otočil a domácí si vytvořili 4-5 brankový náskok. Jediný výpadek, kteří domácí měli přišel kolem 24. minuty zápasu, kdy jablonečtí vedli 12:8. Poté soupeř po několika zbytečných technických chybách domácích snížil na 12:11 a domácí trenér si musel vzít již druhý time out. Přišlo zklidnění týmu a domácí přesnou střelbou zvýšili svůj náskok do poločasu. Během přestávky před druhým poločasem nastalo velké povzbuzování, aby jablonečtí vstoupili do druhé půle plně koncentrováni a nenastal zbytečný výpadek. Výpadek nastal, ale na straně soupeře. Domácí hráči byli v obraně ještě preciznější než v první poločase a soupeř ze Šťáhlav 13minut v řadě nevstřelil jabloneckému týmu branku.

Hosté během druhého poločasu zkusili hru bez brankáře a podařilo se jim snížit, ale i domácí střelci byli dále při chuti. V krásné atmosféře vytvořené vynikajícími diváky domácí tým dovedl své utkání do vítězného konce a zaslouženě oslavil 8 vítězství v řadě.

Sestava a branky : Hlinka, Kubal, Novák – Hána 10, Vraný 8, Trejbal 5, Dědeček 4, Šatava 2, Jandera 1, Krčka, Smrček, Kříž, Kubík, Hassa,

Hodnocení utkání: to byla paráda, takhle má vypadat házená, osmá výhra v řadě byla zasloužená, byli jsme jasně lepší než lídr celé soutěže a bylo to pro nás takové finále, takový sedmý zápas play off, ta kulisa byla neskutečná a musím za ní všem divákům poděkovat, na podzim jsme měli mraky zraněných a nešlo nám to vůbec, ale ta jarní jízda, která začala doma vítězstvím nad rezervou Dukly, stála opravdu za to