12. Chomutov 14 210:579 0

Kompletní tabulka

Jablonec – Úvaly 29:30

Bojovný výkon plný hráčského nasazení k výhře bohužel nestačil.

V pátém kole 2. ligy mladšího dorostu nastoupili jablonečtí na domácí půdě proti hráčům z Úval.

Již v úvodu utkání se jablonečtí dostávali do střeleckých pozic, avšak jako v minulých zápasech je nedokázali dostatečně proměňovat. Těchto zaváhání využívali hosté a časem se dostali i k náskoku 7:14 v 18. minutě. Postupně se ale výkon Jablonce zvedal a tým začal ukrajovat tento velký gólový náskok soupeře. Přestali se kupit zbrklé pokusy o zakončení a jablonečtí začali hrát hezkou, kombinační házenou s domluvenými signály, ze kterých se nejvíce prosazovala dvojice Střižík – Kudrhalt.  Stav v poločase 16:19.

Do druhého poločasu nastoupili jablonečtí již s bojovnou náladou rvát se o výsledek. Za zmínku stojí především nálada jabloneckých v obraně. Hráči se vzájemně podporovali a bylo z jejich hry cítit, že se chtějí o výsledek porvat a znechutit hru soupeři. Díky této skutečnosti se domácí v 16. minutě dostali k remízovému stavu 24:24. Poté začala přetahovaná o každý míč a gól. Tyto okamžiky bohužel poznamenalo 2 minutové vyloučení domácího Janaty ve 26. minutě za stavu 27:29.  Domácí se v tomto okamžiku nevzdaly, avšak stačili jen zkorigovat na konečný výsledek 29:30 pro Úvaly.

Celému týmu Jablonce patří velké uznání za výkon a bojovný duch, který v tomto zápase předvedli. Při velké ztrátě na soupeře to nevzdali a rvali se všichni společně o co nejlepší výsledek. Jediné co k vítězství chybělo, bylo přesnější zakončení v úvodu zápasu. Individuálně se nejvíce dařilo levé spojce Střižíkovi se 17 vstřelenými brankami. Tyto branky ale vstřelil hlavně díky kombinační hře celého týmu a ne jen kvůli svým individuálním kvalitám.

Z takových zápasů a zkušeností z nich, budou hráči čerpat celý svůj život.

Zvláštní pochvalu a poděkovaní si pak zaslouží i jablonečtí fanoušci, kteří svým velkým počtem a fanděním vytvořili výbornou atmosféru zápasu a oba týmy na konci odměnili potleskem ve stoje. Celý tento zápas tak vytvořil perfektní reklamu pro házenou jako takovou.