11. VŠ Plzeň 2 42:47 0
12. LIBEREC HANDBALL 3 80:91 0

Kompletní tabulka

Jablonečtí vydřeli doma remízu

Handball Jablonec - Košutka Plzeň 21:21 (10:10) Jablonečtí vydřeli doma remízu V sobotu začal nový ročník druhé ligy házené a jablonecký tým přivítal ve své hale soupeře z Plzně, v loňské sezoně se jabloneckým nepovedlo ani jedno utkání s Košutkou , doma prohráli 21:31 a na jaře v Plzni dokonce 14:29, těžký to soupeř na úvodní utkání. Po velké 60-ti minutové bitvě bylo na konci srovnáno 21:21 a jablonečtí se mohou radovat z bodu.

Po úspěšném postupu do třetího kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové, přijel soupeř druholigový ovšem velmi kvalitní, vloni bojovala Košutka do posledního utkání o první místo v tabulce (nakonec 3.místo, jablonečtí skončili na 8.místě). Oba celky nebyly kompletní a jabloneckým chyběl zejména Ondra Krčka, který patřil v utkání se Dvorem mezi nejlepší. Jeho branky a přehled v útoku bylo to, co domácím chybělo, aby měli 2 body. Od prvních minut velká bitva na obou stranách, obrany a brankáři kralovaly na hřišti, útoky výrazně zaostávaly. Košutka se opírala o střelce Krále a pivota Václavíka, jablonečtí o střelce Patrika Trejbala a Janderu. Košutka vedla 2:4, ale domácím se podařilo srovnat a pak už do poločasu to byl boj o každou vstřelenou branku 10:10.

Druhá půle kopírovala tu první, Košutka se během dalších 15 minut dostala do dvougólového náskoku a domácí pouze dotahovali. V jabloneckém týmu se začali střelecky prosazovat Svoboda a Radosta. Jabloneckým se podařilo v 56. minutě srovnat na 19:19, ovšem další zbytečné vyloučení na jablonecké straně, dovolilo hostům opět odskočit v čase 59:03 na 19:21. Minutu před koncem prohrávat o 2 branky je prakticky rozhodnuté utkání, ovšem jablonečtí podporováni výborným publikem našli zbytky sil a nejdříve krásnou střelou z 9-ti metrů Patrik Trejbal snížil na 20:21. Následoval time-out hostů v čase 59:18. Domácí nasadili ve snaze získat míč osobní obranu po celém hřišti, ovšem hosté se dostali do zakončení z pravého křídla. V tomto momentu předvedl „zákrok večera“ vynikající jablonecký brankář David Hlinka, odražený míč skončil v jabloneckých rukou, domácí vyslali do trháku Honzu Radostu, který chladnokrevně zakončil a srovnal na 21:21. Na časomíře byl čas 59:42. Domácí zatáhli obranu a již Košutku nepustili do zakončení. Smutek na straně hostí, radost na domácí straně. Domácím se povedlo urvat bod ve který již mnoho lidí v 59. minutě nevěřilo.

Sestava a branky : Hlinka D., Kubal - P Trejbal 8, Svoboda 4, Radosta 4, Jandera 3, Šatava 2 , Preisler , D. Trejbal , Smrček, Mony, Janata, Střižík

Hodnocení trenéra : musím pochválit tým za bojovnost a nasazení, utkání sluší remíza, oba týmy si bod zasloužily, ale musím přiznat, že soupeř byl sehranější a šikovnější, my jsme ten bod ubojovali, škoda, že se nám nepovedlo během první půle navýšit náš náskok na 2 až 3 branky, šance na to byly, ale naše zakončení nebylo 100% a i technických chyb z přemíry snahy bylo až příliš, teď v sobotu 28.9. zajíždíme do Ústí nad Labem a tam to bude další velká bitva