11. VŠ Plzeň 2 42:47 0
12. LIBEREC HANDBALL 3 80:91 0

Kompletní tabulka

Vyrovnané utkání skončilo těsnou porážkou pro Jablonec

Vyrovnané utkání skončilo těsnou porážkou pro Jablonec Jablonečtí házenkáři prohráli těsně v Ústí, když byli 45 minut lepší, ale v hektickém konci došly oslabenému týmu hostí síly a ze dvou bodů se tak raduje domácí tým.

Oba týmy nastoupily oslabeny oproti utkání v minulém týdnu, Ústí chyběl bývalý reprezentant Kovář na rozehrávce a na jablonecké straně ze zdravotních, pracovních a osobních důvodů hned několik hráčů, především absence trojice David Hlinka , Standa Svoboda a Ondra Krčka, byla velmi významná.

Jablonečtí od prvních minut vedli a udržovali si 1-2 vedení po celý poločas, střelecky se dařilo především Patriku Trejbalovi, obrana v novém složení také fungovala a v brance Kubal předvedl rovněž několik důležitých zákroků.

Ve druhém poločase pokračovala dobrá hra jabloneckých až do 46. minuty utkání, kdy hosté ještě vedli 23:25. Po sporné brance, kterou vstřelil jablonecký Patrik Trejbal právě na 23:25 a rozhodčí ji uznali, dostal trenér domácích přímou červenou kartu. Jablonečtí hráli přesilovku 6 na 4 asi 30 vteřin, ovšem po technické chybě skóroval naopak soupeř, při dalším pokusu o přechod jabloneckých udělali hosté bohužel další technickou chybu a zároveň se nechali vyloučit po faulu. Domácí Ústí toho dokonale využilo a za mocné podpory diváků se jim podařilo poprvé v utkání dostat i do dvougólového vedení 27:25. Jablonecký pivot Preisler ještě snížil na rozdíl jedné branky 27:26 , ovšem domácí si zejména díky výborným Vrběckému a Brejchovi svoje těžce vybojované vítězství nenechali vzít.

Sestava a branky : Kubal – Trejbal P. 12, Šatava 6, Jandera 5, Radosta 1, Smrček 1, Preisler 1, Trejbal D. 1, Žák 1, Mony

Hodnocení trenéra : je to velká škoda, že jedeme domů bez bodů, kluci odmakali poctivě celé utkání, dařily se nám i kombinace v útočné fázi, ale od té 45-té minuty nám už došly síly,začali jsme dělat nevynucené technické chyby a na spojkových postech jsme neměli koho vystřídat, to se ukázalo jako klíčové v takto vyrovnaném utkání, domácí hráče a halu nakoplo vyloučení ústeckého trenéra a začali chodit do každé akce po hlavě a my už jsme to bohužel nestíhali