11. Košutka 10 273:285 5
12. VŠ Plzeň 11 277:291 5

Kompletní tabulka

Jablonec nestačil na rezervu Dukly Praha

Jablonečtí házenkáři se vydali na večerní utkání proti rezervě pražské Dukly po dlouhé době opět do ruzyňské haly. Předzápasem jim byl extraligový duel mezi Duklou a Kopřivnicí, který jednoznačně ovládl právě pražský tým 40:28.

Úvod utkání začal nepřesnostmi na obou stranách, a tak v osmé minutě svítil na ukazateli stav 3:3. Domácí v příštích čtyřech minutách odskočili na dvoubrankový rozdíl, ale za další tři minuty bylo zase srovnáno, 15. Minuta 5:5. Skóre se pak rovnoměrně střídalo až do 28. minuty, kdy domácí opět odskočili na dvě branky a poslední minuty nevyšli Jablonci vůbec, a proto byl poločasový výsledek 13:9 z pohledu domácích.

V úvodu sice Jablonec vstřelil první branku, ale poté dostali v rozmezí tří minut 4 branky a skóre narostlo na rozdíl sedmi branek. Ve zbytku utkání si už Dukla kontrolovala vedení a nedopustila žádné závěrečné nervy.

Jablonečtí se trápili hlavně v koncovce, kdy většina tíhy ležela na Patriku Trejbalovi a bylo těžké se prosazovat proti kompaktní a rychle se posunující obraně. Na druhou stranu opět držel naděje jabloneckých skvěle chytající Hlinka, který některými svými zákroky značně nahlodával psychiku domácích.

Sestava a branky: Hlinka, Janata 2, Žák 1, Jandera 1, Kubal, Radosta 1, Preisler, Smrček 1, Střižík 3, Šatava 3, Trejbal P. 6, Trejbal D.