12. VŠ Plzeň 11 277:291 5

Kompletní tabulka

Handball Jablonec - Loko Louny 22:21 (12:10)

Handball Jablonec - Loko Louny  22:21  (12:10)

Jablonečtí házenkáři po velkém boji zvítězili v domácím prostředí nad velmi kvalitním soupeřem z Loun, zejména díky kolektivnímu výkonu a návratu střelce Tomáše Hány.

Boj o každý míč, tak by se dalo nazvat toto utkání. Oběma týmům se moc nepovedl vstup do sezóny a tak je pro každý bodík důležitý, i to bylo poznat na tomto utkání když hosté z Loun přijeli s kompletním kádrem 15 hráčů. Jablonečtí také posílili, po delší pauze se představil jeden z nejlepších jabloneckých hráčů Tomáš Hána a byl to právě on, kdo nasměroval misky vah na jabloneckou stranu. Jablonečtí začali velmi dobře, již v 5. minutě vedli 4:1, soupeř z Loun sice zaspal v úvodu, ale poté během dalších pěti minut srovnal na 4:4 a začínalo se znovu. Střelecky se na jablonecké straně prosazovali Hána s Patrikem Trejbalem a u lounských Lacina s Jahnem. Domácím se povedlo v posledních minutách první půle odskočit na dvougólový rozdíl 12:10, jinak byl zápas pořád vyrovnán. I vstup do druhé půle se domácím povedl a ti si vytvořili, díky Patriku Trejbalovi náskok 14:11. Pak Louny zabojovaly a šňůrou 4 branek v řadě otočili ve svůj prospěch na 14:15. Jablonci se v těchto okamžicích nedařilo skoro nic, špatná střelba a i obrana již nebyla tak stabilní jako v první půli. Domácí si vzali time-out , přeskupili postavení v obraně, díky tomu se povedlo několik rychlých přechodů a jablonečtí vedli v 56. minutě již 21:18. I stav 22:19 v 58.minutě byl pro domácí výhodný. Louny se ovšem nevzdaly a díky Lacinovi snížili 30 vteřin před koncem na 22:21. Domácí tým ovšem závěrečnou osobku Loun po celém hřišti ustál a mohl se radovat ze dvou velmi vydřených bodů.

Sestava a branky : Hlinka, Kubal – Hána 7, P Trejbal 6, Žák 3, Jandera 2, Novotný 2, Radosta 1, Šatava 1, Svoboda S., Střižík, Preisler , D. Trejbal , Smrček

Hodnocení trenéra: byl to tvrdý boj celých 60minut, v takových to utkáních pokud chcete body, tak tam musí být maximální nasazení všech hráčů a to se nám povedlo, pomohli nám naši výborní fanoušci ve chvíli, kdy nám to moc nešlo a to nás nakoplo, abychom se dostali zpět do hry, Louny hrály výborně a nemít dneska zpět ve hře po dlouhé herní pauze Tomáše Hánu, tak bychom ty body neurvaly