11. Lovci Lovosice B 14 394:427 10
12. TJ Chemička Ústí n. L. 14 365:448 8

Kompletní tabulka

Vysoká prohra v Plzni

Košutka Plzeň – Jablonec 29:15 (15:12) Vysokou prohru utrpěli jablonečtí házenkáři o víkendu v Plzni, kde s místní Košutkou prohráli 29:15. V prvním půli ještě zvládli jablonečtí dotahovat náskok domácích, ovšem v druhé půli nastal střelecký kolaps hostů, kteří vstřelili pouze 3 branky za 30 minut.

Od prvních minut utkání domácí tým vedl, vybudoval si během první desetiminutovky 2-3 brankový náskok, který držel během celého prvního poločasu. Jabloneckým moc nefungovala obrana, v důležitých momentech podržel tým golman Hlinka a tak se hosté drželi na dostřel soupeře. O branky se postarali především na spojkách hrající Trejbal s Hánou. Na začátku druhé půle nastal rozhodující zlom v utkání. Za stavu 15:12 během 4 minut nepadl gól, jablonečtí dobře bránili a 4x šli do rychlého přechodu, ale v brance soupeře neskončil ani jeden míč, nepřesná střelba nebo technická chyba zhatila možnost srovnání výsledku. V 38. minutě byl pořád přijatelný stav 18:14, ale potom nastal totální střelecký útlum a jablonečtí nevstřelili 20 minut branku. Soupeř toho využil a desetibrankovou šňůrou zvýšil na 28:14. Tragický druhý poločas asi neodpovídal dění na hřišti, ale na to se historie neptá.

Sestava a branky : Hlinka D., Kubal Trejbal 7, Hána 4, Žák 2, Smrček 1, Střižík 1, Radosta, Mony, Janata, Svoboda T, Jandera

Hodnocení trenéra: technické chyby a špatná střelba už v první půli byly varováním, držel nás David v brance, domácí měli hodně tvrdou obranu, měli jsme velkou šanci utkání otočit na začátku druhé půle, ale naše nemohoucnost při střelbě i z těch nejvyloženějších pozic byla obrovská, teď v sobotu 29.2. od 17.30 hrajeme doma s Ústím nad Labem a náš výkon musí být diametrálně odlišný