21.9.2019 17:30

32 : 29

České Budějovice

(16:11)

Po dlouhé letní pauze, rozehrál letošní sezónu tým mladšího dorostu Jablonce nad Nisou doma, proti nováčkovi soutěže z Českých Budějovic. Omlazený tým Jablonce nastoupil do tohoto utkání již bez svých loňských opor Střižíka, Janaty a Cisaře, kteří se stali součástí mužského výběru Jablonce. Naopak do týmu Jablonce přibyli hráči blízkého Liberce, kteří formou hostování doplní mužstvo na potřebných postech.

Do utkání nastoupily družstva s ruznými styly obrany, Jablonec s vytaženou obranou 1:2:3 a České Budějovice se zataženou 0:6. Pojetí obrany již od počátku utvářelo rozdíly mezi oběma mužstvy, kdy Jablonec vytvářel neustálý tlak na hráče s míčem, zatímco Budějovice vyčkávali v jednotném bloku na úrovni sedmi metrů na střely a samostatné průniky útočníků. Až do 10. minuty utkání se vedení v utkání přelévalo z jedné strany na druhou, poté se do vedení 5:3 dostali domácí a soupeři ho již celé utkání nepřenechali. Střelecky se prosazovali hráči na všech postech, nejvíce však středová trojice Kubík - Kudhrhalt - Hassa, která zařídila pohodlné vedení v zápase 13:6 ve 23. minutě. Toto vedení již Jablonec udržoval s drobnými výkyvy až do konce prvního poločasu. Skóre v poločase 16:11.

Druhý poločas již přinesl opoznání vyrovnanější průběh, jelikož České Budějovice se nechtěli vzdát jen tak bez snahy s výsledkem něco udělat. Jablonci zatápěli především druhou vlnou po obdržených brankách a dohráváním akcí do křídel. Řešením Jablonce bylo vysunutí bránících spojek, až na polovinu hřiště a tím zamezit rychlé rozehře Budějovic. Takto se Jablonci podařilo udržet vedení až o 8 branek do 48. minuty. Za stavu 27:19 musel ze hry odstoupit zraněný Hassa a na jeho místo pravé spojky nastoupil liberecký Vojta Vítek. Po této změně nastal na jablonecké straně útlum v proměňování šancí. Příčinou byla zejména slabá koncovka v křídelních prostorách a  ne zcela ideální sehranost s mladíky z Liberce. Naopak České Budějovice přidávali další branky, což vedlo až ke snížení náskoku domacích na 29:26 v 57. minutě. Poté však Jablonec naštěští zabral a díky několika rychlým protiútokům udržoval vedení. Konečný stav utkání 32:29.

Hodnocení trenérů: Kluci předvedli hezkou kombinační házenou, na které se nám nejvíce líbilo kolektivní pojetí hry, kdy se do zakončení dostával skutečné každý hráč na hřišti. Jsme táké rádi, že se nám podařilo zacelit mezery po hráčích, kteří přešli do mužského týmu. Kubík a Hassa jejich místa v týmu výborně přebrali a máme radost, že se nám tu znovu utváří výborná středová trojice, jako v minulém ročníku. Chválu si také zaslouží Kudrhalt , který byl se 13 góly nejlepším střelcem utkání a zárověň výborně řídil celou útočnou fázi týmu. V obraně doznal zlepšení pivot Svoboda, který postupně přichází na funkci zadního hráče v obraně. Jedinými chybami na výkonu družstva byla občasná zbrklost při rýchlých útocích a nedostatečné zavírání křídelních pozic. Na těchto aspektech budeme nyní pracovat. Zároveň chceme moc poděkovat Liberci za výbornou spolupráci, kterou jsme spolu navázaly, ať už s hostujícími hráči v obou klubech, a nebo společnými pátečními tréninky.

V příštím kole vyjíždí Jablonec na hřiště pražské Lokomotivy Vršovice.