LOKO Vršovice

35 : 30

(14:16)

LOKO Vršovice : TJ ELP JABLONEC 35:30 (14:16)

Nedůraz v obraně a zbrklost v útoku stály za ztrátou bodů mladšího dorostu Jablonce ve Vršovicích.

Již od prvnich minut se ukázala vyrovnanost obou mužstev. Vedení v zápase se přelévalo celý první poločas od soupeře k soupeři. Domacím velice dobře fungovala spolupráce s robustním pivotem Kishinovem, na kterého buhužel ani jeden z Jabloneckých pivotů silově nestačil. Problémy také dělalo šikovné křídlo Němec, které výborně rozebíhalo útočné akce Vršovic. Na druhé straně se tradičně nejvíce dařilo Kudrhaltovi a také našim křídlům, na které se dohrávala většina útoků Jablonce. Stav v poločase 14:16.

Do druhého poločasu, ve velmi vyhřáté nafukovací hale Vršovic, nastoupil Jablonec s úkolem udržovat náskok a případně ho i zvyšovat. To se Jablonci nepodařilo. Nedůraz v obraně při dostupování hráčů s míčem byl největší kámen úrazu na jablonecké straně. Domácí tak chodili do rýchlých útoků z druhé vlny, které většinou proměňovala dvojice Frühauf, Jakubů. Vršovice se tak dostali v 8. minutě druhého poločasu do vedení 19:17 a tento dvoubrankový náskok si udržovali téměr celý zbytek zápasu. Jablonci ke přiblížení se k soupeři chyběla v útoku zejména chladná hlava. Hráči chodili do útoku ve zběsilém tempu s vidinou rychlého gólu. Většinou však z těchto akcí pramenily jen technické chyby a nepřesnosti v zakončení. Jediným výrazným pozitivem v týmu Jablonce na druhém poločase byla zlepšená střelba křídelních hráčů Najmana a Šimka. Konečný stav utkání 35:30.

Hodnocení trenérů: Největší zklámáním pro nás byla občasná nedisciplinovanost a osobní zodpovědnost ke hře u některých hráčů. V tomto věku, by už hráči měli umět vzít zodpovědnost více na sebe a ne jen spoléhat na jiné spoluhráče. Pozitivum na tomto zápase bylo výborné dohrávání útoků do křídelních pozic. Co nás však trápilo, byla nechuť střílet u našich krajních spojek. Nezbývá nic jiného, než si z tohoto utkání vzít ponaučení a již příští týden ho doma proti Pardubicím napravit.