MSH Jablonec nad Nisou, 19.10.2019 15:00

32 : 12

Náchod

Náchod

(17:3)

Po prohrané bitvě proti  Mělníku z minulého kola, nastoupil tým mladšího dorostu Jablonce doma, proti soupeři z Náchoda.

Již od prvních minut utkání byl cítit značný rozdíl v kvalitě a zkušenosti soupeřů. Tým Jablonce v téměř plné sestavě dovolil soupeři vstřelit první gól až ve 22. minutě a to ze sedmimetrového hodu. Domací v té době již však vedli 13:1 a tak se na hřiště dostávali i méně zkušení hráči jako Víšek a Plíva. Jablonec zdobila velmi vysunutá obrana, která nutila hosty k chybám. V útoku pak vycházeli všechny naučené kombinace. Stav v poločase 17:3.

Do druhého poločasu již jablonečtí nastoupili s nastavením mysli na tréninkové utkání. Rozestavení v obraně se změnilo na 2:4, což je podobné rozestavení, které využívají jablonečtí muži. Trenéři si tak mohli odzkoušet, jak tým při této změně funguje. Až na drobné chyby obrana fungovala dobře. Domácí postupně zvyšovali svůj náskok. Svého prvního gólu v házené se dočkal i Martin Plíva, který proměnil sedmimetrový hod a upravil tak skóre na stav 24:9 ve 44. minutě.  Za hosty pak při rychlém protiútoku Jablonce zbytečně fauloval Habr, který zřejmě frustrovaný průběhem zápasu, strčil do zad zakončujícímu Kudrhaltovi. Za tento nešetrný zákrok a předešlé chování v utkání si od rozhodčích odnesl červenou kartu. Jablonec se tímto hrubým zákrokem nenechal nijak rozhodit a disciplinovaně dokráčel až k vítězství 32:12.

Hodnocení trenérů: Jsme rádi za to, jak se hráčům vedlo při tak vytažené obraně, jakou jsme praktikovali v prvním poločase. V útoku se tradičně dařilo středové trojici Kubík - Kudrhalt - Hassa, která dohromady vstřelila 25 branek. Potěšující je však i předvedená hra křídelníka Šimka, u kterého lze vidět vzrůstající tendenci výkonosti a kterému výborně vychází spolupráce s Hassou. V druhém poločase jsme už měli dostatek možností proměnit sestavu tak, aby si delší časový úsek utkání odehráli i mladší hráči a  zároveň jsme si mohli vyzkoušet i jiný způsob branění, který se budeme snažit zdokonalit, aby jsme byli v této oblasti více variabilní.