MSH Jablonec nad Nisou, 27.10.2019 15:00

HK Baník Most

(8:14)

TJ ELP JABLONEC : Most 25:28 (8:14)

Bojovný výkon v 2. poločase nestačil na soupeře z Mostu.

Do svého 6. zápasu soutěže nastoupili jablonečtí mladíci doma, proti soupeři z Mostu. Úvod utkání probíhal ve vyrovnaném duchu, kdy ani jeden ze soupeřů nepředvedl nějakou vyšší převahu. Mostu vycházeli jednoduché kombinace se záběhem pravé spojky a Jablonec proměňoval rychlé útoky po odbdržených brankách. Až po dvaceti minutách se Most dostal do vetšího vedení. Důvodem tohoto vznikající náskoku bylo zejména nepřesné zakončení v křídelních pozicích, při vyložených šancích Jablonce. Díky těmto nepřesnostem a občasné nepozornosti, či zbytečná laxnost v jablonecké obraně se tak Most dostal na konci 1. poločasu do vedení 8:14

Po výrazné rozmluvě k jabloneckým hráčům během poločasové pauzy, nastoupil Jablonec s motivací porvat se ještě o výsledek a nedovolit soupeři navyšovat svůj náskok. V útoku se z pozice křídla začal vyrazně prosazovat Šimek, na jehož straně hřiště se dohrávala většina útoků. Do zakončení se dostával i Hassa, který pochopil, že i proti vysokému obránci se dá hrát. Jablonecká obrana se výrazně zkompaktnila a vynikající brankář Novák přidával důležité zákroky při šancích soupeře. Vysokým nasazením, za přispění hlasité divácké podpory, se jablonečtí dostali až na rozdíl jedné branky, za stavu 23:24 v 55. minutě. Po tomto výkonu, kdy byl tým Jablonce takzvaně "v laufu", však přišlo několik chyb při útočných akcích Jablonce. Tyto chyby hráči Mostu trestali rychlými trháky, a tak si již udrželi vedení v zápase. Konečný stav 25:28.

Hodnocení trenérů: V tomto zápase nás může mrzet zejména bojácnost a některá nepřesná zakončení v 1. poločase. Chyběla nám také větší aktivita od našich krajních spojek Kubíka a Hassy. V 2. poločase byl už obraz hry úplně jiný. Hráči se v obraně lépe doplňovali a v útoku Hassa výborně dohrával útoky na zakončujícího Šimka. Škoda, že tento aktivní přístup nepřišel již během 1 poločasu. Závěrem chceme poděkovat našim fanouškům za podporu, kterou nám projevovali během celého zápasu. Spolu s hráči mosteckých mužů, kteří se přijeli podívat již na toto utkání, vytvořili báječnou atmosféru, která našim klukům v 2. poločase dost pomohla.